Fionn Mead:
Vytvořeno: 5. 6. 2013 od Ateliér sochařství

Seminář Fionna Meada, bývalého kurátora SculptureCentra v New Yorku, Ateliér sochařství uspořádal pro Katedru volného umění. Navazoval na tuto předchozí přednášku:

VŠUP v Praze a Curators & Critics Program Vás srdečně zvou na přednášku

FIONN MEADE:

Ve čtvrtek 23. května 2013 v 11:00 v přednáškovém sále 115 v prvním patře VŠUP

Přednáška s obrazovou dokumentací proběhne v anglickém jazyce

Newyorský kritik a kurátor Fionn Meade představí své poslední tři výstavní projekty. výstavy, které realizoval ve SculptureCenter na Long Island City v New Yorku, kde působil jako kurátor. Dále ukáže jeho současnější kurátorské projekty a publikace.

Fionn Meade je kritik a kurátor žijící v New Yorku. Působil jako kurátor ve SculptureCenter v New Yorku, kde mezi jeho poslední projekty patří Scene, Hold, Ballast s Davidem Maljkovicem a Lucy Skaer; Time Again s Rachel Harrison, Rosemarie Trockel, Matthew Buckinghamem, Laure Prouvost, Ulem Hohnem, Rosalind Nashashibi a Moyrou Davey; přehlídka nového sochařství v New Yorku Knight’s Move a Leopards in the Temple s Lotharem Baumgartenem, DAS INSTITUTem, João Maria Gusmãoem, Pedrem Paivou a Lucy Skaer. /// Z jeho dalších nedávných kurátorských projektů můžeme zmínit The Assistants v David Kordansky Gallery v Los Angeles, After Images v belgickém Židovském muzeu a projekt Nachleben v newyorském Goethe Institutu (společně s Lucy Raven), ve kterém rozvíjeli odkaz Abyho Warburga. /// Spolupracuje s časopisy Artforum, Bomb, Bidoun, Fillip Review, Mousse a Parkett. V poslední době napsal eseje mimo jiné o Nině Canell a Laure Prouvost, stejně jako o Uri Aranovi a Eladu Lassrym pro Kunsthalle Zurich (JRP/Ringier), Marku Morrisroe pro Fotomuseum Winterthur (JRP/Ringier) nebo o Kerstin Brätsch a DAS INSTITUTu pro Parkett. Nedávno získal stipendium Arts Writer Grant od Nadace Andyho Warhola.  Fionn Meade vyučuje magisterský program Vizuálních umění na Columbia University, kde také získal magisterský titul na studiu Kreativního psaní. Absolvoval magisterské studium v Centru pro kurátorská studia na Bard College.

http://www.fionnmeade.com

 

 


Číst více...