Komentovaná prohlídka ateliéru Kafkárna s autory / Fenomenální tacos
Vytvořeno: 18. 9. 2021 od Ateliér volného umění I (Sochařství)

Matouš Lipus a další autoři intervencí v prostoru Kafkárny si pro vás připravili komentovanou prohlídku ateliéru, která bude zakončena fenomenálním jídlem. Jedním z Matoušových spolupracovníků je i Daniel Dlouhý, který připraví pro návštěvníky prohlídky fenomenální občerstvení – menu připravené na ohni ve stylu mexické kuchyně ve spolupráci s Güero’s Tacos s využitím rostlin vypěstovaných na zahradě ateliéru.

Prostor bývalého ateliéru Bohumila Kafky – takzvanou Kafkárnu – jímž prošli dějiny českého moderního sochařství až po současnost (dnes sochařský ateliér UMPRUM) můžete v rámci Festivalu m3 výjimečně navštívit každou neděli (11-17) a pondělí (14-18) a také v rámci doprovodných akcí. Jinak je místo veřejnosti nepřístupné.

Najdete zde dílo sochaře Matouše Lipuse a dalších třinácti umělců, kteří zde uskutečnili drobné umělecké intervence. Jezírko, trvalkové záhony, bivak ve stromě, skleník, hráčský stůl, obrazy a fotografie, performance a další umělecké realizace přinášejí pozornost a užitek opomíjenému místu.

Tacos + Kafkárna + Matouš Lipus & kolektiv =