Nongkrong #3 s Grace Samboh a Annou Daučíkovou
Vytvořeno: 17. 5. 2022 od Ateliér volného umění I (Sochařství)

Nongkrong s Grace Samboh a Annou Daučíkovou

 

26. 5. 2022 od 16 hodin
Technologické centrum UMPRUM, Mikulandská 134/5, Praha 1

 

Ateliér volného umění I (Sochařství) UMPRUM zve na třetí setkání Nongkrong - veřejnou přednášku a promítání s kurátorkou Grace Samboh (ID) a umělkyní Annou Daučíkovou (SK). Po jejich vystoupení proběhne promítání videa (33 min), na kterém Anna Daučíková spolupracovala s Indonéskou umělkyní Tamarrou a které vzniklo pro Jakarta Biennale 2021. Následující dny, 27.5. a 28.5. proběhne workshop s oběma hostkami.

S Grace Samboh se studenti mohli seznámit již na online přednášce KVU. Samboh je nezávislá kurátorka působící nejen v Indonésii. Byla součástí kurátorského teamu posledního Jakarta bienále (2021) a například úzce spolupracovala s kolektivem Jatiwangi Art Factory.

Anna Daučíková je slovenská umělkyně žijící v Praze. Je silnou osobností jak naší, tak mezinárodní scény. Vystavovala například na přehlídce Documenta 14; v roce 2018 obdržela Německou Schering Stiftung Art Award 2018 po které následovala její výstava v KW Institut for Contemporary Art. Ve své dlouholeté práci se pohybuje mezi fotkou, filmem, performance, malbou nebo sochou. Několik let vedla ateliér na Akademii výtvarných umění v Praze.

Nongkrong je série setkávání s osobnostmi Indonéské umělecké scény v rámci doktorandského studia Markéty Adamcové.