Slepice na A4
Vytvořeno: 7. 5. 2019 od Ateliér sochařství

Vážené studentky a studenti, milí pedagogové a zaměstnanci UMPRUM,

 

Co nejsrdečněji vás všechny zveme tento čtvrtek ve 12 hodin k účasti na krátkém společném happeningu v našem ateliéru. Společně s vámi bychom rádi symbolicky podpořili boj proti klecovým chovům, který v techto dnech vrcholí Týdnem offlineových aktivit. Chceme na několik minut vytvořit živý obraz co nejvíce lidí natěsnaných v pozice, ve které řada jiných bytostí tráví celý život. Při této příležitosti budeme v prostorách před ateliérem nabízet celoevropskou petici, která má reálnou šanci něco zásadně změnit. Hlavním důvodem je zisk co nejvíce podpisů zároveň ale chceme vztvořit příležitost sejít se společně pro dobrou věc.

 

Sledujte více:

 

https://www.facebook.com/events/592591281250962/

 

Těšíme se s vámi, tentokrát velmi natěsno nashledanou v Ateliéru Sochařství, 

 

srdečně, 

 

Eva Koťátková, Dominik Lang, Karolína Liberová, Matyáš Bartoň, David Střeleček a Ateliér Sochařství 

 

Petice bude k dispozici celé odpoledne v blízkosti vrátnice společně se sběrným boxem, který zaručuje ochranu údajů podporovatelů, petice vzhledem k parametrům celoevropské působnosti bohužel musí obsahovat i číslo vašeho dokladu.

 

Slepice na A4

 

Slepice ve velkochovech tráví svůj život v klecích menších než velikost papíru A4.

 

Připojte se k akci tento Čtvrtek 9. Května ve 12 hodin. Svolejte co nejvíce lidí do jedné místnosti nebo vymezeného prostoru tak, aby v něm bylo těsno. Zůstaňte v tomto nepohodlném seskupení několik minut. Situaci zdokumentujte a sdílejte. Vyjádříte tak svůj nesouhlas s utrpením milionů hospodářských zvířat, žijících v klecových chovech. Dejte najevo, že se vás to týká, že to není problém těch druhých. A než se lidé rozejdou požádejte je o podpis petice Konec doby klecové.Dejte najevo, že se vás to týká, že to není problém těch druhých. A než se lidé rozejdou, požádejte je o podpis evropské občanské iniciativy Konec doby klecové (viz http://ec.europa.eu/citizens-initiative/public/initiatives/open/details/2018/000004/cs?lg=cs).

 

Tento happening organizují kolektivy studentů a pedagogů na UMPRUM, AVU, FAVU VUT, FUD UJEP a na dalších místech.

 

Iniciativu lze podepsat také online: www.konecdobyklecove.cz

 

 

Pro více informací kontaktujte Romanu Šonkovou, koordinátorku kampaně Konec doby klecové: email: Romana@ciwf.org, mobil: 778 000 288.