ŠUM # 12: Threshold Ecologies
Vytvořeno: 28. 11. 2019 od Katedra volného umění

ŠUM#12:Threshold Ecologies
Prezentace nového vydání časopisu Šum, který se věnuje výstavě Adaptace na budoucnost

neděle 1. 12. 2019 od 19 hodin
CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2

 

Zvláštní číslo časopisu Šum nazvané Threshold Ecologies bylo vydáno ve spojení s výstavou studentů Katedry volného umění UMPRUM Adaptace na budoucnost v Lublani.
Šum # 12 zahrnuje texty Bogny Koniorové, Lukáše Likavčana, n1x, Domena Ograjenška a Germána Sierry a ukázku vystavovaných prací. Kurátorkami projektu byly Aleksandra Vajd a Edith Jeřábková. 

 

Šum # 12: Threshold Ecologies s Domen Ograjenšekem: „No, I don’t Cry on the Outside Anymore“

Interaktivní čtení o podvodním zvuku nejnovějšího popu.

 “Underwater, metabolising the oxygen of your last breath, using up the last traces of your past terrestrial life, shutting down the consciousness, giving in, you finally get out of your head and become part of the flow. Your thoughts become sonar pulses, searching for the other that you already know is not there and this completes you, infuses you with a calming melancholy that normalises the pressures of your new aquatic capitalist environment. You find yourself, even if this self is a bit drowsy, oxygen-deprived, your new-Ambien self.”


Domen Ograjenšek je spisovatel, umělecký kritik a kurátor. Vystudoval filozofii na Univerzitě v Lublani a v současné době je doktorandem na Institutu kulturních studií a teorie umění na Akademii výtvarných umění ve Vídni.