Fine Line
Vytvořeno: 5. 6. 2017 od Ateliér supermédií

Fine Line

výstava diplomových a bakalářských prací Ateliéru supermédií Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze

 

13. 6.-22. 6. 2017

vernisáž: 14. 6. 2017 od 19.00

Hala 17 v Pražské tržnici
otevřeno denně od 10.00 do 18.00

 

kurátorka: Natálie Drtinová
architekt výstavy: Vojtěch Šaroun
grafický design: Olbram Pavlíček

 

Fine Line je skupinová výstava letošních absolventů Ateliéru supermédií Vysoké školy uměleckoprůmyslové pod vedením Davida Kořínka a Milana Mikuláštíka, která představuje závěrečné diplomové a bakalářské práce. V pracích jednotlivých umělců se často můžeme setkat s díly zabývajícími se velmi odlišnými tématy, avšak studenty Supermédií – krom jejich vyjadřovacích prostředků – spojuje jejich balancování na jistém rozmezí. Někteří se zabývají otázkou reality, iluze a tenkou hranicí mezi těmito dvěma pojmy. Skrze svá díla si představují alternativní současnosti a blízké budoucnosti, jiní naopak přivádějí do současnosti vzpomínky na doby minulé. Nemalá část se věnuje prolínání umělecké sféry s jinými oblastmi, zejména se světem módy. To je příznačné i pro samotnou lokaci této výstavy – hala 17, která se na deset dní promění ve výstavní prostory, totiž donedávna bývala sídlem jednoho z nejvyhlášenějších pražských secondhandů.

 

vystavující umělci a umělkyně: Markéta Kosinová, Ladislav Kyllar, Marie Lukáčová, Andrea Mikysková, Michaela Munzarová, Olbram Pavlíček, Anna Pospíšilová

 

Kromě výstavy Fine Line bude v prostorách této haly zároveň probíhat výstava semestrálních prací studentů z výměnného programu Erasmus.