Jméno
Karolína Kopřivová
Absolvovaný ateliér
Ateliér textilu
Diplomová práce
Somapet
Diplomová práce Somapet reaguje na narůstající úzkosti a psychické potíže dospívajících. Jednotlivé kusy Somapeta, vycházejí z psychosomatického projevu duševní stránky dospívajících. Somapeta tvoří 5 kusů, kdy každý z nich pracuje s jinou částí těla a pomáhá ji zrelaxovat skrze materiál, díky svému tvarosloví a využitím relaxačních nebo terapeutických technik. Každý objekt je adaptivní pro potřeby svého uživatele. Celý Somapet vznikl z druhotných materiálů a v přímé spolupráci s dospívajícími dětmi.
Co mi škola dala?
Nalezení mého tématu a vytrvalost v oslovování lidí ke spolupráci. Dále pak síť kontaktů a mít možnost být ve spojení s tolika talentovanými a inspirujícími lidmi.
Co chci v budoucnu dělat
Ráda bych se i nadále věnovala hledání terapeutického potenciálu textilu, prozatím se zaměřením na děti a dospívající. Téma psychosomatiky mě hluboce oslovilo a věřím, že bude i nadále důležitým průvodcem mé tvorby. Chci také otevírat a zviditelňovat témata spojená s duševním zdravím, aby nezůstávala tabuizovaná ani opomíjená. Nadále se chci zabývat otázkami, jaké materiály, tvary a barvy mohou v této oblasti působit podpůrně a léčivě, a to vždy v přímé spolupráci s těmi, pro které jsou určeny.