Navazující magisterské studium oboru je koncipováno jako dvouleté, nebo tříleté a jednotlivé ateliéry se profilují v různých segmentech oborů architektonické tvorby, designu, grafiky a vizuální komunikace a výtvarné tvorby.
Těžištěm vzdělávacího procesu je ateliérová výuka, ve které se prolíná umělecký koncept s technickou a řemeslnou prací. Důraz je kladen na získání teoretických i praktických znalostí a dovedností oboru, studenti si osvojí základní principy tvorby a jejich aplikaci v tvůrčím autorském postupu.
Ateliérová výuka
Ateliérová výuka se dělí na dvě části:
– semestrální výuka: trvá 12 týdnů, při řešení semestrálních úloh různé délky a náročnosti se setkávají studenti všech ročníků a obou stupňů jednoho ateliéru,
– klauzurní projekt: třítýdenní práce, kterou řeší a obhajuje každý student zcela samostatně.
V navazujícím magisterském studiu je důraz kladen na rozvoj osobnosti tvůrce a tvůrčích autorských postupů opírajících se o znalost základních principů daného oboru. Důležitou součást vzdělávacího procesu tvoří individuální či autorské projekty, v průběhu jejichž zpracování prokazuje student dostatečnou zralost i schopnost plánovat svůj umělecký růst. Vedle toho je studentům nabízena také široká škála teoreticko-uměnovědných předmětů z dějin umění, estetiky a filozofie umění, stejně jako další volitelné předměty.
Studijní programy – specializace – ateliéry
Architektonická tvorba
Design
Volné umění
Grafika a vizuální komunikace