prof. Liběna Rochová


Zařazení / Funkce
Kontakty

Na české scéně, kterou velmi často zastupuje v zahraničí (výstavy a přehlídky ve Vídni, Paříži, Lyonu, New Yorku, Dusseldorfu, Los Angeles), působí řadu let a její odborné předpoklady a schopnosti jí dovolily navrhovat divadelní, filmové a scénické kostýmy, umělecké objekty na tělo, toilety pro vystoupení zpěvaček i běžné civilní zakázky, kolekce pret-a-porter a konečně oblast nejprestižnější pro každého módního tvůrce, kolekce unikátních modelů. Její tvorba se zaměřuje na volnou a individuální tvorbu, která je více otevřená výtvarné než ryze oděvní formě.
Spolupracuje s asociací rakouských krajkářů, pro něž vytváří inspirativní modely. Její díla jsou zastoupena ve sbírce Museé de Tissus v Lyonu, v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze a Brně.
V roce 1992 získala titul „Výtvarník sezóny" na veletrhu Styl Brno, v roce 1995 jí Design centrum ČR udělilo cenu „Vynikající design", v roce 2009 2. místo za kolekci Homage to Glass na Czech Grand Design. Tvorba skleněných šperků pro AJETO - „Liběna Rochová pro AJETO". 
Pořádá pravidelně letní workshopy na Farmě Bolka Polívky.
V roce 1999 založila Studio LR v Praze, v roce 2005 zakládá Studio LR, galerii na podporu mladých designérů.

www.lr-style.com

Máme mnoho talentů, ale chybí odvaha, říká Liběna Rochová

Liběna Rochová ovládla první pražský jarní týden módy

LIBĚNA ROCHOVÁ JARO/LÉTO 2013

Liběna Rochová představila v New Yorku spolu se studenty VŠUP projekt Bohemia Collections

Česká oděvní republika: V ateliéru u návrhářských hvězd budoucnosti