BcA. Luciana Kvapilová


Zařazení / Funkce
Ateliér grafického designu a nových médií / Grafický design a nová média
Absolvent
Ateliér grafického designu a nových médií / Grafický design a nová média
Absolvent

Jazyk, kódy a znakové systémy
WORKSHOP s Markem Nedelkou, 304, UMPRUM
Představ nám fiktivní svět, společnost a navrhni pro něj systém znaků sloužicí ke komunikaci. To vše pomocí textu (povídka, esej, zpráva, reportáž, technický list), koncepce systému znaků a předmětu nalezeném archeologem, kde je tento systém použit. (Postupuj od textu k formě, nebo od formy k textu, začni tak, jak je ti nejpřirozenější).

REMIX—REPRODUKCE—REINTERPRETACE
Workshop s Jolanou Sýkorovou a Adamom Křenom

Abstraktně vyhlížející horizontály rozkládající vytištěný rastr fotografie Rhein II (1999, 190 cm × 360 cm) Andrease Gurského, která byla nejdražší vydraženou fotografií (2011 - 2014, 4 338 500 $).

Tmu rozrážející pomalu se linoucí červené světlo, vratká konstrukce ze stativů nesoucí desetimetrovou roli fotopapíru, jemný pach vývojky a ustalovače v korytech, vypjaté horko. Do rytmu úderného jihoafrického rap-rave můžeme začít pomalu odpočítávat vteřiny. Právě ReMixujeme a natahujeme z bodů přímky na základě časového limitu přesně odměřeného odhadem.Přemotáváme a proplachujeme postupně se objevující obraz. Rozklad části originálu vzniká v pohybu. Materiálem je světlo a nástrojem je propustnost. Synchronizovanost energie. Moderovaná náhoda.

(z původní: Andreas Gursky Rhein II 1999 190x360cm x3reprodukce za sebou)

dokumentace výsledku: Adam Krena

dokumentace průběhu: Peter Fabo, konzultace, vedení