Karolína Juříková: Overal magazín

Karolína Juříková
Overal magazín

ISBN 978-80-88308-60-7
Cena: 350 Kč
Počet stran: 96
Formát: 170 x 221 mm
Vazba: V4

Publikaci můžete zakoupit v naší galerii nebo zde: https://www.umprum.cz/cs/web/aktivity/nakladatelstvi/obchod-a-distribuce.

Karolína Juříková: Overal magazín

Tématem publikace je nahlédnutí do uvažování o módě v širším sociokulturním kontextu. Reflektuje aspekty a tendence současného nezávislého oděvního designu a věnuje se především teoretickým souvislostem. Pozornost je upřena na autory a jejich díla, u kterých oděv přesahuje svůj užitný rámec, stává se aktivismem, propojuje se s volným uměním, či vstupuje jako narativ do kulturně-sociologického kontextu společnosti. Jde o antologii zahraničních textů a dalších teoretických článků doplněných o rozhovory s autory, tvůrci, teoretiky i odborníky mimo umělecké obory (sociology). V obrazové části jsou zastoupeny projekty a díla zahraničních autorů a fotografie Veroniky Čechmánkové a Terezy Havlínkové. Grafika Jakub Samek.
____________________________
Karolína Juříková, absolventka Ateliéru designu oděvu a obuvi a v současnosti doktorandka UMPRUM, patří mezi výrazné talenty současné české módní scény. Navrhuje dámské oděvy, obuv a doplňky. Experimentuje s polozapomenutou československou textilní technikou art protis. Je vítězkou soutěže Baťa Bullets (2012) za reedici obuvi s motivem vrstvení. Za svou práci byla nominována na cenu Czech Grand Design.