Amálie Bulandrová, Kateřina Vídenová (eds.): Kafkárna / Dům & zahrada

Amálie Bulandrová, Kateřina Vídenová (eds.)
Kafkárna / Dům & zahrada

ISBN 978-80-88622-01-7
Cena: 600 Kč
Počet stran: 432
Formát: 190 x 250 mm
Vazba: V4

Publikace můžete zakoupit ve školní Galerii UM nebo zde: https://www.umprum.cz/cs/web/aktivity/nakladatelstvi/obchod-a-distribuce.

Amálie Bulandrová, Kateřina Vídenová (eds.): Kafkárna / Dům & zahrada

Publikace je kolektivním sborníkem a teoreticko-uměleckou reflexí projektu Centra pro umění a ekologii UMPRUM. Podobně jako archiv projektu zachycuje jeho procesuálnost v letech 2022–2024 a shrnuje jak teoreticko-metodologické, tak imaginativní a vizuální uvažování o tématech umění, ekologie, inkluze, ekofeminismu, nerůstu a komunitního soužití ve veřejném prostoru. Kniha čerpá zejména ze tří mezinárodních a mezioborových sympozií, která se konala na Kafkárně pod záštitou Centra pro umění a ekologii UMPRUM v letech 2022–2023. Staví tak mj. na příspěvcích pozvaných účastníků a účastnic. Kniha je spíše ne zcela uzavřenou úvahou či metodickým návodem, jak centrum umění a ekologie vytvořit, otevřeným procesem výměny a interakce na zkoumaná témata a jevy. Grafika Magdalena Konečná, Žofia Fodorová. Vychází za finanční podpory Iceland Liechtenstein Norway grants, Státního fondu kultury ČR a Ministerstva kultury ČR.
_____________________
Kateřina Vídenová, absolventka Ateliéru architektury II UMPRUM, působí jako koordinátorka programu Centra pro umění a ekologii UMPRUM. Externě spolupracuje s Arnikou a Zeleným kruhem, spolu s Adamem Wlazelem tvoří MAK a je zakládající členka iniciativy Letná sobě!

Amálie Bulandrová, posluchačka Katedry teorie a dějin umění UMPRUM, od roku 2022 pracuje jako projektová manažerka Centra pro umění a ekologii UMPRUM a příležitostně působí jako kurátorka.