Slavnostní uvedení publikace Toto není jenom kniha

Nakladatelství UMPRUM a Designéři dětem Vás srdečně zvou na slavnostní uvedení publikace Toto není jenom kniha.

Kdy: úterý 12. prosince 2023 od 18 h

Kde: UMPRUM / Technologické centrum UMPRUM, Café Imbus, Mikulandská 134/5, Praha 1

Autorkou knihy je Kateřina Přidalová, ilustrací a grafického ztvárnění se ujaly Karla Gondeková a Karolína Šebková.

Knihu si budete moci na akci zakoupit s 30% slevou.

Těšíme se na Vás…

Slavnostní uvedení publikace Toto není jenom kniha

Kateřina Přidalová
Toto není jenom kniha

ISBN 978-80-88308-89-8
Cena: 490 Kč
Počet stran: 192
Formát: 210 x 260 mm
Vazba: V4 Otabind

Publikaci můžete zakoupit ve školní Galerii UM nebo zde: https://www.umprum.cz/cs/web/aktivity/nakladatelstvi/obchod-a-distribuce.

 
Jak název a obálka knihy napovídá, jedná se o určitý rozpor mezi tím, co vidíme a co čteme. Napětí mezi obrazy, slovy a jejich významy v širokém slova smyslu rámuje téma publikace zaměřené na porozumění vizuální komunikaci. Její různé formy nás denně obklopují, žijeme v době, které dominují obrazová sdělení. Tato populárně naučná kniha, určená čtenářům od patnácti let, si klade za cíl poskytnout klíč k tomu, jak všudypřítomné obrazy číst a jak je kritickým okem vnímat. Teoreticky se kniha opírá o sémiotiku a grafický design, který je dnes synonymem pro vizuální komunikaci. Jejím hlavním posláním je rozvíjení vizuální gramotnosti, stěžejní kompetence pro kritické myšlení. Zároveň je i cenným nástrojem k posilování mediální a informační gramotnosti, kreativního myšlení a k prohloubování citlivosti vůči funkční a estetické rovině vizuálního jazyka. Úkolem knihy je také ukázat, jak kreativně využívat digitální nástroje, které běžně používáme, neboť díky technologickým vymoženostem je většina z nás aktivními tvůrci vizuální komunikace. Kniha sestává z praktických cvičení – kritických otázek a tvůrčích úkolů a najde uplatnění také u učitelů ve všeobecném vzdělávání. Grafický design a ilustrace Karla Gondeková a Karolína Šebková. Kniha vychází v koedici se vzdělávací platformou Designéři dětem.
 
Kateřina Přidalová, pedagožka, lektorka a zakladatelka platformy Designéři dětem. Je autorkou knihy Co je vlastně design (UMPRUM 2021), za niž získala v roce 2022 ocenění Zlatá stuha.