Stavíme knižní vazbu / 2. revidované a doplněné vydání

Jan Hybner
Stavíme knižní vazbu

ISBN 978-80-88308-92-8 (2. revidované a doplněné vydání)
Cena: 300 Kč
Počet stran: 160
Formát: 120 x 195 mm
Vazba: V2

Publikaci můžete zakoupit ve školní Galerii UM nebo zde: https://www.umprum.cz/cs/web/aktivity/nakladatelstvi/obchod-a-distribuce.

Stavíme knižní vazbu / 2. revidované a doplněné vydání

Knížka je hledáním východiska pro nové pojetí výuky knižní vazby. Toto pojetí je zaměřeno na výuku konstrukce knižní vazby jako na výuku estetického prvku uměleckořemeslného objektu. Knižní vazba je představena jako stavebnice z jednotlivých konstrukčních prvků, ty jsou definovány na základě rozboru historických knižních vazeb. Představeny jsou zejména konstrukce knižních vazeb z prvního tisíciletí našeho letopočtu, kdy byl zahájen a v podstatě i ukončen vývoj knižní vazby do podoby, jakou známe dnes. Popis konstrukce se týká zejména knižní vazby sestavené ze složek, která vznikla v západním civilizačním okruhu, a knižní vazby sestavené z dvoulistů, původem z Číny. Vývoj konstrukce knižní vazby je uveden do širších historických souvislostí. Publikace popisuje konfrontaci knižní vazby Východu a Západu, která dala vzniknout novým formám konstrukce a konstrukčních prvků. Grafika a ruční vazba Jan Hybner.
______________
Jan Hybner se knižní vazbě věnuje od roku 1990, od roku 1993 jako dílenský pracovník a pedagog na UMPRUM. Dlouhodobě se zabývá knižní vazbou Dálného východu. V Nakladatelství UMPRUM dosud vyšly tituly Brožura (2. revidované a doplněné vyd. / UMPRUM 2021), Knižní vazby z Dunhuangu (2. revidované a doplněné vyd. / UMPRUM 2022) a Elementy knižní vazby (UMPRUM 2017).

LZE PŘIKOUPIT TAKÉ DALŠÍ KNIHY TOHOTO AUTORA:

Jan Hybner: Brožura (2. revidované a doplněné vydání)
Jan Hybner: Knižní vazby z Dunhuangu (2. revidované a doplněné vydání)