Paul van der Laan: A Galaxy of the Glyphs

21. 11. 2023 od 18 hodin
UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1, 2. patro, posluchárna 215

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze pořádá přednášku nizozemského písmaře a typografa Paula van der Laana. V přednášce se zaměří na vývoj písma Plex a vysvětlí kořeny jeho designu a metody, jak udržet vše pohromadě.

Paul van der Laan: A Galaxy of the Glyphs

A GALAXY OF GLYPHS – AN INSIGHT INTO THE CREATION OF IBM PLEX
V roce 2016 dostala holandská nezávislá písmolijna Bold Monday nabídku od americké technologické společnosti IBM, aby vyvinula novou globální rodinu písem. Rodina IBM Plex, která začínala s bezpatkovým, mono a serifovým designem, se brzy rozvětvila do mnoha variant písma, aby pokryla mnoho světových jazyků. Paul van der Laan se ohlédne za posledními sedmi lety vývoje písma Plex a vysvětlí kořeny jeho designu a metody, jak udržet vše pohromadě.

….

Paul van der Laan, písmař a typograf, pracuje ve svém studiu nedaleko královského paláce v Haagu. Od roku 2003 působí jako profesor tvorby písma v magisterském programu Type & Media na Královské akademii umění (KABK) v Haagu.
Vede workshopy a přednášky na mnoha školách po celé Evropě a na různých mezinárodních konferencích. Paul navrhl řadu písem a pracoval na projektech písma na zakázku pro klienty po celém světě, například pro společnosti (NBCUniversal, Audi AG, Autodesk Inc, Banco Deuno a VPRO).