UMPRUM opět hostí konferenci digitální komunikace Mouvo

21. –22. 4. 2023
Technologické centrum UMPRUM, Mikulandská 134/5, Praha 1

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze již podruhé hostí konferenci digitální komunikace Mouvo.

UMPRUM opět hostí konferenci digitální komunikace Mouvo

Akce, kterou pořádá pražské studio Oficina nabízí to nejlepší z světové scény audiovizuální kultury na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií. Dvoudenní formát, jehož úsptředním tématem bude new.0 je doplněn o workshopy pod vedením hostů konference.

Téma new.0.
Nikdy nekončící hledání a usilování o něco nového. Nové tvary. Nové formy. Nové vzory. Nekonečné možnosti. Verze jedna – dva – tři. Zapomeňte na objevené, objevte zapomenuté. NEW.0.

Mezi hosty, kteří přijedou do Prahy a na konferenci představí svou práci bude španělská autorka Raquel Meyers. Svou práci definuje jako manuální dovednost s klávesnicí. A snaží se nahlodat náš vztah k technologiím. Kromě představení své práce na Mouvo stage bude možnost přihlásit se na KYBslojd Poetic Workshop vedení autorkou.

Dalším hostem je Mélina Poiré, motion designérka žijící v Montrealu. Věnuje se typografii, celkem odvážně pracuje s barvami a je členem studia Oddfellows.

Naše pozvání přijala v Londýně žijící audiovizuální umělkyně a experimentátorka Joelle Snaith, ve své práci zkoumá vztah mezi zvukem a formou.

Grafický designér a kodér Tim Rodenbroker žijící v Německu představí pražskému publiku svou práci a podcast věnováný kódování. Dalším hostem je kreativní ředitel dánského Stupid Studia Christian Mogensen. Z New Yorku na Mouvo přijede game designér a animátor Evan Anthony jehož hra Genesis Noir posbírala všechny nominace a ceny.

Naše pozvání přijal také polský grafický designér Patryk Hardziej s přednáškou o významu logotypů a jejich redesignu. Posledním potvrzeným hostem je platforma Motion Design School.

Součástí konference bude nově panelová diskuse o aktuálním vývoji technologie machine learning, neboli strojového učení a dopad generativní AI (umělé inteligence) na kreativní odvětví. Mezi panelisty budou odborníci na technologie, interaktivní média, designéři a tvůrci. Diskutovat se bude o změnách v sadách nástrojů, pracovních postupech, estetice a možnostech a výzvách spojených s posledními technologickým novinkami. Hvězdným hostem bude Nando Costa, kreativní ředitel Microsoftu a význačný designér stojící za projektem Microsoft HoloLens, brýlí na rozšířenou a virtuální realitu.

Hosté panelové diskuse: 
Christoph Grünberger, autor knihy The Age of Data, loňský Mouvo speaker, DE
Nando Costa, Microsoft, USA
Tim Rodenbröker - letošní Mouvo speaker, kreativní kodér a experimentátor, DE
Ing. Tomáš Mikolov, Ph.D. - vědec v oboru AI, ČVUT, Prague, CZ
doc. Mgr. Jana Horáková, Ph.D. - zástupkyně vedoucího ústavu, Ústav hudební vědy, Filozofická fakulta MUNI, Brno, CZ
Sara Polak, Ph.D. - antropoložka, archeoložka a populárizátorka AI, CZ
Dr. Alzběta Solarzcyk Krausová - Vedoucí projektu Centra pro inovace a výzkum kybernetického práva (CICeRo)
Linus Ekenstam - designér, velký obdivovatel technologií a AI propagátor, SP

 

Víc informací na : https://mouvo.cz/