Spoluautorkou projektu We Should Have a Talk je absolventka UMPRUM Lucie Lučanská

Absolventka Ateliéru ilustrace a grafiky UMPRUM Lucie Lučanská je autorkou výtvarné podoby uměleckého projektu We Should Have a Talk, který vznikl díky umělecké organizaci PRAHO! project, na kterém pracovala Nina Sibinská pracuje s pojmy emancipace, feminismu či inkluze a snaží se je zbavit negativních konotací a otevřít debatu k genderové rovnosti.

Slavnostní otevření nové realizace We Should Have a Talk
13. 4. 2024 v 18 hodin
podchod pod ulicí V Zářezu a podchod pod ulicí Radlická, Jinonice - Praha 5

Spoluautorkou projektu We Should Have a Talk je absolventka UMPRUM Lucie Lučanská

“Veškeré ať už hmatatelné či nehmatatelné výstupy projektu si kladou za cíl inkluzivním způsobem otevírat témata, jež méně či více rezonují aktuální společností. Právě touto cestou se pokoušíme propojovat společnost dohromady a poukazovat na skutečnost, že si v tomto na první pohled odcizeném světě můžeme být daleko blíž, než se občas zdá,” říká zakladatelka projektu Annamarie Čermáková.

Instalace “We Should Have a Talk” bude mít svůj přesah i v digitálním světě. V rámci uměleckého zpracování budou na stěnách umístěny QR kódy, které budou odkazovat na pestrý odborný obsah a další formy uměleckého vyjádření, např. audioprůvodce či série video rozhovorů, které skrze příběhy respondentů přiblíží témata feminismu, se kterými se mohou lidé v každodenním životě setkat.  

Umělecká organizace PRAHO! Reaguje na chátrající místa ve veřejném prostoru a od roku 2021 se je pokouší změnit. Pomocí umění a QR kódů navazují anonymní dialog s pražskou společností a do veřejného prostoru města umisťují desítky básní ve formě samolepek, plakátů, billboardů či uměleckých instalací. Projekt lidi spojuje a dodává městu novou tvář.