OPEN CALL 2023

Galerie NIKA vyhlašuje open-call na výstavní projekty pro rok 2023!

Studuješ na UMPRUM?
Máš nápad na site-specific instalaci do niky ve vestibulu metra?
Chceš v Galerii NIKA vystavit svou uměleckou tvorbu?
 
Vymysli co, jak a proč bys chtěl/a vystavit a nejpozději 1. ledna 2022 vyplň náš formulář !  (odkaz níže ↓↓↓↓ )
OPEN CALL 2023

Podmínky účasti:

1. Vystavující musí být v době podání žádosti studentem/studentkou UMPRUM (pokud se bude jednat o kolektivní výstavu, měl by být počet studentů UMPRUM převažující).
 
2. Vystavující může prezentovat práci nezávisle na oboru, který na UMPRUM studuje: může se jednat o video z typografie, malbu z architektury, projekty od studentů a studentek teorie… a podobně. Je možné hlásit se i s projekty krátkodobými – performativními. Také se nemusí jednat o hotové projekty, je možné přihlásit se pouze s portfoliem a projekt dopracovat ve spolupráci s kurátorským týmem.
 
3. Projekt by měl brát v úvahu charakter místa – tedy veřejný prostor vestibulu metra. Preferujeme proto site-specific projekty, které počítají s instalačním řešením přímo pro daný prostor.
 
4. Ve finanční sumě vyhrazené pro výstavu je zahrnut provoz a režie galerijního prostoru, grafické návrhy a elektronická inzerce, fotograf, kurátor a zálohy na opravy a údržbu (všechny tyto náklady platí galerie přímo ze svého rozpočtu). Po odečtení výše uvedených nutných nákladů nabízíme vybraným vystavujícím honorář ve výši 1000,- Kč a kompenzaci nákladů spojených s přípravou výstavy do výše 1 500,- Kč.
 
5. Služby kurátora, fotografa a grafika a náklady na ně jdou na vrub galerie a jsou poskytovány vystavujícím bezplatně (viz bod 4 výše). V případě, že by vystavující měl zájem spolupracovat s vlastním kurátorem, fotografem či grafikem, je to možné, ale finanční náklady s tím spojené jdou výhradně na vrub vystavujícího.
 
6. Zásahy do galerijního prostoru nesmí být nevratné.
 
7. Průměrná délka trvání výstavy je 3 týdny, na základě povahy projektu může být ale určeno jinak.
 
8. Je možné použití elektřiny, projekce nebo zvukové instalace; konkrétní technické požadavky je třeba řešit individuálně s kurátorkami.
 
9. Nedoporučujeme vystavovat nebo používat předměty neúměrně vysoké hodnoty – finanční i osobní (výstavní prostor je uzamčený, není ale nedobytný).
 

FORMULÁŘ

 
Výsledky OPEN CALLU budou zveřejněny nejpozději do konce ledna 2023.
 
autoři vizuálního řešení: Pavel Kuja a Michal Tůma
kontakt: galerienika@gmail.com
 

Další články