Ksenia Derevianko si odnesla stříbro z mezinárodní soutěže Feel Design Prize

Studentka Ateliéru designu nábytku a interiéru UMPRUM Ksenia Derevianko získala stříbro v soutěži Feel Design World Prize v kategorii Design: Light za svou stolní lampu Ray Light.

Ksenia Derevianko si odnesla stříbro z mezinárodní soutěže Feel Design Prize

Feel Design World Prize je cenou pro designéry a další tvůrce. Iniciovala ji společnost Feeel Design spolu s mezinárodním týmem profesionálů a vytvořili platformu pro realizaci odvážných designových nápadů s využitím přírodních materiálů. V soutěž se soustředí na umělecký design objektů, Hodnotí také nadčasovost a vysokou kvalitu provedení. Cílem je i objevit nová zvučná jména ve světě interiérového a průmyslového designu.

Ksenii Derevianko se podařilo přehodnotit předmět denní potřeby, který běžně vídáme z kovu a plastu a převést jej do dřeva. Vyrobila celodřevěnou stolní lampu, kde je jiný materiál použit je v případě žárovky a drátu. Držák válce se světelným zdrojem je navržen bez použití dalších kovových segmentů.

Tvary hlavních prvků lampy jsou jednoduché a minimalistické, a to s přihlédnutím na snadnou výrobu,  tak kvůli vyvážené kompozici. Navrhl jsem dřevěný držák válce se světelným zdrojem do základny, čímž jsem se vyhnul použití předem připravených kovových držáků. Válec se světelným zdrojem lze instalovat v libovolné poloze a může být jak stolní, tak „náladovou“ lampou. Kontrastní drát slouží jako grafický prvek, který všechny prvky doplňuje a sjednocuje.

Lampa je zcela šetrná k životnímu prostředí a funkčností nijak nezaostává za tradičními kovovými a plastovými výrobky.