Polis - Ateliér designu nábytku a interiéru a USSPA

Polis

5. 10. - 9. 10. 2022 

Výstava je součástí Designbloku 2022. 

Superstudio, Gabriel Loci, Holečkova 106/10, Praha 5 Smíchov

Polis - Ateliér designu nábytku a interiéru a USSPA

Spolupráce USSPA a studentů UMPRUM stojí za realizací ojedinělé expozice na letošním Designblo­ku. V kooperaci vedoucích Ateliéru designu nábytku a interiéru UMPRUM - Romanem Vrtiškou a Vladimírem Žákem a interního designe­ra USSPA Vojtěcha Podlesného, vzniká bílá mini­malistická expozice založená na hře světla a stínu.

Expozice tentokrát nebude prezentovat přímo produkt USSPA. Vznikla na myšlence využít technologii vakuového tvarování, která je typická pro výrobu vířivek a swim spa.

Studenti Ateliéru designu nábytku a interiéru (D2) vytvořili pomocí vakuového tvaro­vání svoje vlastní zmenšené harmonizující místo. Vznikl tak soubor reliéfních kazet, které ve výsledné expozici vytvoří plastickou scénu. Několik osobností, pohledů, nálad, představ, myšlenek... a jediná technika tvorby.

”Instalace USSPA Polis znázorňuje simulaci města v intergalaktickém prostoru na planetce USSPAris se zářící supernovou D2. Leží několik milionů světel­ných let od Země na konci homogenního vesmíru,“ popisují expozici Grand designeři roku Roman Vrtiška a Vladimír Žák.