V Technologickém centru UMPRUM proběhla přehlídka klauzur na téma Moje značka

V pondělí 12. 6. 2023 se v Technologickém centru UMPRUM v Mikulandské ulici uskutečnil večer věnovaný přehlídce klauzur letního semestru Ateliéru designu oděvu a obuvi. Přehlídka byla zároveň symbolickým zakončením několikaletého úspěšného vedení ateliéru Liběnou Rochovou a asistentem Vojtěchem Novotným.

V Technologickém centru UMPRUM proběhla přehlídka klauzur na téma Moje značka

Za účasti hodnotící klauzurní komise, odborné veřejnosti a médií, i dalších významných hostů, mezi nimiž nechyběl 1. místopředseda Senátu ČR Jiří Drahoš se svou manželkou Evou Drahošovou i předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, byly představeny kolekce osmnácti studujících. 

 

Většina modelů a kolekcí osobitě reflektovala celoroční ateliérové téma Moje značka. Cílem zadání bylo vybudovat značku (alternativní, nezávislou) na cílený okruh zákazníků a zákaznic s důrazem na udržitelnost. Studující tak měli možnost souvisle pracovat na ucelené kolekci včetně všech podpůrných materiálů – identita značky, branding ad.

Na přehlídce byly dále představeny diplomové práce. Hlavní inspirací diplomové práce Alexandry Gnidiakové s názvem Srdíčko se stala Žofia Bartáková, resp. Hraběnka Heda opředená mýty a spjatá s pražskou vinárnou Narcis. Tomáš Němec vytvořil oděvní kolekci inspirovanou svou múzou Evou Che. Součástí byly i bakalářské práce, z nichž Valérie Vrbová představila projekt ATOPÉ věnovaný přírodním oděvům pro atopiky, Hana Valtová pak ve své práci BODICE zkoumala historické šicí techniky a siluety historického oděvu 16. a 17. století.

V rámci večera proběhlo také poděkování dalším odcházejícím vedoucím ateliérů. Kromě Liběny Rochové i Jiřímu Černickému (Ateliér volného umění II), Evě Eisler (Ateliér K. O. V.), Petru Krejzkovi (Ateliér grafického designu a vizuální komunikace) a Jitce Škopové (Ateliér textilu). Rektor UMPRUM Jindřich Vybíral vyzdvihl jejich přínos pro UMPRUM i studující. Přehlídka klauzur na téma Moje značka:

Vedoucí ateliéru: prof. Liběna Rochová
Asistent ateliéru: MgA. Vojtěch Novotný

Choreografie: Markéta Jandová
Asistent choreografie: Jan Razima
Light designér: Jan Tranta
Hudba: Oozlum
Konzultant scény: Marek Cpin
Fotografie: Adéla Zlámalová, Samuel Alexandr Petráš

Související obsah

ARTSEMESTR léto 2023

ARTSEMESTR léto 2023

Výstava
7. 6. 2023