On the Road

Výstava v Českém centru Mnichov představuje práce české autorky Evy Eisler a jejích studentů a absolventů z ateliéru K.O.V. (koncept – objekt – význam) na pražské UMPRUM.

On the Road

On the Road

06. 07. – 29. 07. 2022
České centrum Mnichov, Prinzregentenstr. 7, Mnichov, Německo

Ateliér, od roku 2007 pod vedením Evy Eisler, poskytuje prostor a čas k experimentům a hledání vlastního výtvarného jazyka a názoru. Jak napovídá název ateliéru, studenti nejsou omezováni materiálem, měřítkem ani nositelností či užitností objektů. Důraz je kladen na integritu myšlenky a realizace autorských projektů. Vystavené objekty volně proplouvají mezi hranicemi sochy, užitného předmětu, šperku či drobné architektury. Přestože jsou výsledkem různých kreativních přístupů, společně hovoří sebevědomým, vyzrálým hlasem.

Studenti a absolventi ateliéru K.O.V. se pravidelně účastní mezinárodních přehlídek Marzee Graduate Show, Talente či Schmuck a získali ocenění v soutěžích Marzee Graduate Prize, Czech Grand Design či Národní cena za studentský design. Práce studentů ateliéru K.O.V. byly k vidění na výstavách v Mnichově, Londýně, New Yorku nebo v Miláně.

Eva Eisler je mezinárodně uznávaná sochařka, designérka a šperkařka. Její práce jsou zastoupeny v Metropolitním muzeu v New Yorku, v Cooper Hewitt Design Museum v New Yorku, v Pinakothek der Moderne v Mnichově a v řadě dalších veřejných i soukromých sbírek. 

https://munich.czechcentres.cz/program/vystava-on-the-road

Další články