Ateliér módní tvorby na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

19. 4. 2024 od 21 hodin
MBPFW, Česká obec sokolská – Tyršův dům, Újezd 40, Malá Strana

 

Ateliér módní tvorby představí svou nejnovější kolekci na téma Nadčasovost na Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Byl osloven, aby se zařadil do programu Czech & Slovak Fashion Design Students in Context, který svým kurátorským výběrem zaštituje magazín Dolce Vita. Po přehlídce bude následovat re-see showroom. 

 

Ateliér módní tvorby na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Kolekce na téma Nadčasovost vznikala v zimním semestru 2023/24 pod vedením Mira Saba a Moniky Krobové. Studující prozkoumávali nadčasovost na různých úrovních. V centru zájmu nebylo jen hledání siluety a formy, které považujeme za nestárnoucí, ale i životaschopnost nových produktů a jejich estetické a materiálové pojetí. Jejich úkolem bylo i osvojení si vysoce kvalitního řemeslného zpracování od střihové konstrukce po samotné ušití.

Samotnému tématu „nadčasovost“ přistupovali studující volně a kreativně. V jejich osobitých reflexích se nadčasovost stala východiskem pro uvažování nejen o módě, ale také o fenoménu času, možnostech momentální konzervace oděvu, přežívání forem a materiálů nebo emocích jakožto věčné součásti lidských životů. Kolekce jsou tak výpovědí o rozmanitosti přístupů, v nichž se móda setkává s životními příběhy, výtvarným uměním nebo filozofií. 

Součástí přehlídkového bloku Czech & Slovak Fashion Design Students in Context bude talentová soutěž Mattoni Young Fashion Stars, která hodnotí předváděné studentsjké kolekce.

 

Foto: Adéla Zlámalová, Apolena Typltová, Eda Babák, Tina Khunstaria