Kolekce pro sebe - Ateliér módní tvorby na MBPFW

Kolekce pro sebe
Ateliér módní tvorby UMPRUM se představil nejnovějšími pracemi na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Studující Ateliéru módní tvorby UMPRUM předvedli 15. dubna na jarním vydání Mercedes-Benz Prague Fashion Week vybrané modely z posledních klauzurních prací ze zimního semestru 2022/2023. Celkem 14 studentek a studentů předvedlo dohromady 37 modelů na téma Kdo jsem? Kolekce pro sebe.

Kolekce pro sebe  - Ateliér módní tvorby na MBPFW

Téma bylo nabídnuto studentům jako jakési zrcadlo, díky němuž měli možnost se zastavit a uvědomit si, proč inklinují k určitým tématům nebo proč se ve své tvorbě opakovaně vyjadřují prostřednictvím určitých prvků a materiálů.

Pamatuješ si, čím si chtěl/a být, až budeš dospělý/á?; Jakým zvířetem bys chtěl/a být?; Co tě v životě motivuje, co Tě inspiruje?; Vzpomeneš si na momenty, kdy si byl/a nejvíce šťastný/á?; Jaké jsou Tvoje největší strachy?; Kdo je tvůj idol/múza?; Co nejraději nosíš a co bys nejraději nosil/a, když pomineme všechny normy? či třeba Kde se vidíš za 10 let? - Jsou toto vše jen banální otázky z nudných dotazníků, nebo se mohou odpovědi na některé z nich stát klíčovým východiskem pro designérskou tvorbu či napomoci pochopit vlastní tvůrčí tendence a definovat, kým vlastně jsme?

Během čtyř měsíců studenti intuitivně shromažďovali své vzpomínky a sny a snažili se uvědomovat si své minulé i současné prostředí, jakožto i svůj vlastní šatník. Cestou propracovaných moodboardů a rešerší se zrodily v oděvní kolekce, které reflektují vnitřní obraz každé osobnosti a jejich více či méně idealistické vize.

Některé z prací vychází převážně z aktuálních šatníků autorů, jiná zase z několika proměnlivých osobností autorky, další z minikolekcí je reakcí na největší životní strachy studenta. U kolekcí byl kladen velký důraz kromě konceptu také na současnost a kvalitu zpracování.


Vedoucí ateliéru: MgA. Miro Sabo
Odborná asistentka ateliéru: MgA. Monika Krobová
Styling: Jan Boublík
Hudba: Vítězslav Šichtař
Modely předvedli studentky a studenti:
Markéta Hájková
Barbora Horáková
Adéla Gréta Holušková
Martin Humpolák
Adéla Králiková
Tomáš Máčik
Monika Pavlíková
Ondřej Petr
Natálie Szegény
Noémi Špontáková
Dominik Švarc
Barbora Tomalová
Ema Vančová
Tomáš Višňovský 

Foto: archiv Mercedes- Benz Prague Fashion Week

Speciální poděkování značkám H&M, Converse a eshopu zalando.cz za zapůjčení bot.