Shunji Omura. Kristýna Venturová

12. 2. 2024 od 10 hodin
Technologické Centrum UMPRUM, Mikulandská 5, Praha 1, 3. patro, kino

Ateliér skla UMPRUM pořádá společnou přednášku prof. Sunji Omury z Musashino Art University v Tokiu a absolventky Ateliéru skla a nyní studentky Art University Musashino v Tokiu Kristýny Venturové. Prof. Omura seznámí se svými uměleckými přístupy a celoživotním dílem a Kristýna Venturová představí svou tvorbu v kontextu, života a umělecké praxe v Japonsku z pohledu české umělkyně.

Shunji Omura. Kristýna Venturová

Prof. Shunji Omura je vedoucím Ateliéru průmyslového, interiérového a produktového designu na prestižní japonské univerzitě umění Musashino Art University v Tokiu. Celoživotně se věnuje uměleckému sklu a vyvíjí své vlastní experimentální autorské techniky, které jsou unikátní v kontextu světového sklářského umění. Prof. Shunji Omura v rámci přednášky představí své umělecké přístupy a celoživotní dílo.

Kristýna Venturová je absolventkou Ateliéru skla na VŠUP v Praze. Již v průběhu studia se začala velmi aktivně zajímat o japonskou kulturu, absolvovala dvě stáže v Japonsku na Toyama City Institute of Glass Art a na Kyoto University of the Arts a ovládla japonštinu ve psané i mluvené formě. Od roku 2020 studuje na Tokyo University of the Arts v Ateliéru skla. Ústředním tématem přednášky Kristýny Venturové bude představení její tvorby v kontextu, života a umělecké praxe v Japonsku z pohledu české umělkyně.

 

Projekt vznikla za podpory: NextgenerationEU, Národní plán obnovy, Ministerstvo kultury