David Stingl řečníkem na mezinárodním sympoziu v Indii

Student Ateliéru průmyslového designu UMPRUM David Stingl vystoupil jako řečník na mezinárodním sympoziu „Mechanical Engineering & Technologies“, které se konalo na konci března na půdě prestižní indické univerzity GIET.

David Stingl řečníkem na mezinárodním sympoziu v Indii

Český student, který byl napřímo pozvaný indickou univerzitou, zde představil nejen svou práci, ale i Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Vybrán byl na základě předešlých profesních zkušeností v oboru průmyslového designu. 

 

Jeho vystoupení se týkalo podstat práce průmyslového designéra, se zaměřením na automobilový a transportní design. Ve svém příspěvku shrnul, co vše obnáší konceptualizace, inovace každodenních produktů a projektů mobility, jak uvažovat, aby designér byl schopný dosáhnout nových inovací oproti pouhé aktualizaci již existujícího. Hovořil o potřebách, cílech a podstatách stylingu automobilů, ale i produktů a souvisejících inovacích. Zabýval se také tvarováním (designem modelování) včetně tipů a fundamentálních znalostí pro kvalitní práci, pattern designem, color a textil designem ve spojení s průmyslovým designem. Na závěr mluvil o technologiích a softwaru vhodném v jednotlivých odvětvích průmyslového designu a jejich dostupnosti univerzitám a studentům. Následovala diskuze a zodpovězení dotazů.