Křest knihy Yuk Hui: Technodiverzita

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze a Hope Recycling Station pořádají slavnostní uvedení knihy honkongského filozofa Yuk Hui: Technodiverzita. Akce proběhne za přítomnosti autora.

pondělí 19. 12. 2022 od 17 hodin
Kunsthalle Praha, Klárov 5, Praha 1

Křest knihy Yuk Hui: Technodiverzita


Yuk Hui je hongkongský filozof a univerzitní profesor. Je známý svými spisy o filozofii a technologii. Hui je označován za jednoho z nejzajímavějších současných filozofů technologie. Při příležitosti křestu knihy uvede Yuk Hui přednášku.

Kniha Technodiverzita vychází v této podobě a v českém jazyce poprvé a je souborem textů: O nešťastném vědomí neoreakcionářů, Kosmotechnika jako kosmopolitika, Co začíná po konci osvícenství?, Sto let krize, Za planetární myšlení, Stroj a ekologie, O limitech umělé inteligence. Doslov knihy napsal Václav Jánoščík.

Yuk Hui napsal doktorskou práci pod vedením francouzského filozofa Bernarda Stieglera (1952-2020) na Goldsmiths College v Londýně a habilitoval se z filozofie na univerzitě Leuphana v Německu. Hui je autorem několika monografií, které byly přeloženy do desítky jazyků, mimo jiné On the Existence of Digital Objects (2016), The Question Concerning Technology in China:-An Essay in Cosmotechnics (2016), Recursivity and Contingency ( 2019) a Art and Cosmotechnics (2021). Hui je spolueditorem knihy 30 Years after Les Immatériaux: Art, Science and Theory (2015) a editorem knihy Philosophy after Automation (Philosophy Today, Vol. 65. No. 2, 2021), mj. Od roku 2014 je Hui svolavatelem Výzkumné sítě pro filozofii a technologie a od roku 2020 zasedá jako porotce Berggruenovy ceny za filozofii a kulturu. V současné době je profesorem filozofie technologií a médií na City University of Hong Kong.

Vydavatelé: Hope Recycling Station, UMPRUM
Editor: Adam Vačkář
Překlad: Vít Bohal, Václav Jánoščík
Doslov: Václav Jánoščík
Jazykové korektury: Kateřina Štěpančíková 
Grafická úprava: Anymade studio
Vydáno za podpory Ministerstva kultury