KAFKÁRENSKÉ ČTENÍ: TADY VŠUDE UŽ JSEM BYL

Centrum pro umění a ekologii UMPRUM pořádá a srdečně zve na další setkání z cyklu Kafkárenské čtení u ohně! Tentokrát na téma CERMAQUE: Tady všude už jsem byl.

KAFKÁRENSKÉ ČTENÍ: TADY VŠUDE UŽ JSEM BYL
13. 11. 18:00
 
Listopadové zastavení u ohně. Tentokrát zveme ke společnému promyšlení tématu cesty: cesty jako úkolu, pouti, vyhnanství, bloudění. Hostem večera bude hudebník a básník Jakub Čermák (Cermaque), který v písni Ahasvér (Všechno nejlepší, 2022) zpívá: „Jsem unavený / ale ještě nesmím / nebo nechci domů“.
Jsou cesty, z nichž se těžko navrací, cesty, které se návratu zřeknou i takové, které samy návratem jsou. Pojďme se setkat tam, kde právě jsme, a podělit se o to. Vedle písní a hovoru je plnohodnotnou součástí večera tradiční předčítání textů (básně, kratší úryvky z próz, popř. vlastní tvorba) a jejich reflexe. Vezměte je s sebou, poslouží jako výchozí bod pro diskusi.
 
Jakub Čermák jako CERMAQUE vydal už jedenáct autorských alb, dvě z nich v minulosti získaly nominace na Ceny Anděl (kategorie Alternativa a Folk). Od Rádia Proglas obdržel ocenění Za krásu slova. Autor desítek hraných i animovaných videoklipů a šesti vydaných sbírek poezie. Spolu s Pavlem Kielbergerem tvoří rapový projekt Lament, který připravuje k vydání novou desku LAMENT: Prší v prázdném domě.
 
Autorkou koncepce a dramaturgie cyklu Kafkárenské čtení u ohně je Klára Krásenská.
 

Facebooková událost zde: https://fb.me/e/22XemQfel

 

Projekt Centrum pro umění a ekologii UMPRUM získal podporu z Fondů EHP 2014–2021 v rámci programu Kultura.

Další články