Andrew Kiel, Sauerbruch Hutton Berlín

Ateliér architektury III a Katedra architektury UMPRUM připravila sérii přednášek s významnými zahraničními hosty z oboru. Na předposlední přednášce pro sérii UMPRUM Architecture Lecture Series Summer 2021 vystoupí Andrew Kiel.

Architecture Lecture Series
Přednáškový cyklus Katedry architektury

 
Čtvrtek 29. 4. od 16 hodin
Přednášku můžete sledovat na Facebooku Ateliéru architektury III (@studioA3Umprum)

Andrew Kiel, Sauerbruch Hutton Berlín

 

Andrew Kiel, Sauerbruch Hutton, Berlín
Architekt a partner berlínského architektonického studia Sauerbruch Hutton Andrew Kiel se zaměřuje na tematiku udržitelné architektury. Mezi jeho posledními projekty je pokus  „restartovat“ myšlení Allison a Petera Smithsonů v kontextu současného diskurzu o udržitelnosti a ukázat spřízněnost mezi jejich koncepcí ekologické architektury a aktuálními problémy s kterými se potýká v praxi. 

 
Každá série se řídí aktuální problematikou profese v mezinárodním kontextu. Pilotní jarní semestrální cyklus je zaměřen na aktuální architektonické tendence v tvorbě a výzkumu osobností z akademické a profesionální praxe, od nových tendencí výpočetní a environmentálně zaměřené architektury, přes významné soutěžní návrhy a dynamické urbanické koncepty až po realizované příklady udržitelných konstrukcí.

Další články