Lenka Petráková, Londýn

Ateliér architektury III a Katedra architektury UMPRUM připravila sérii přednášek s významnými zahraničními hosty z oboru. Šestou přednášku si pro sérii UMPRUM Architecture Lecture Series Summer 2021 připravila Lenka Petráková.

Lenka Petráková, Londýn
Architecture Lecture Series
Přednáškový cyklus Katedry architektury

 
Pondělí 26. 4. od 15 hodin
Přednášku můžete sledovat na Facebooku Ateliéru architektury III (@studioA3Umprum)

Lenka Petráková, Londýn

 

Lenka Petráková pracuje pro Zaha Hadid Architects v Londýně. Vítězný projekt Osmý kontinent (cena Grand Prix Nadace Jacques Rougerie), díky kterému se dostala v posledních týdnech do povědomí, je komplex budov plovoucích na hladině, které by sbíraly, třídily a následně svážely plastový odpad na pevninu. Mezi další její projekty, patří návrh Přírodních Chrámů, SCI-Fi Museum ve Washingtonu či Performance Centrum ve Vídni.

Každá série se řídí aktuální problematikou profese v mezinárodním kontextu. Pilotní jarní semestrální cyklus je zaměřen na aktuální architektonické tendence v tvorbě a výzkumu osobností z akademické a profesionální praxe, od nových tendencí výpočetní a environmentálně zaměřené architektury, přes významné soutěžní návrhy a dynamické urbanické koncepty až po realizované příklady udržitelných konstrukcí.

 
Další přednášky, na které se můžete těšit:
29.04. Andrew Kiel, Sauerbruch Hutton Berlín
    tba  Gilles Retsin, the Bartlet School of Architecture London

Další články