UMPRUM na 8. festivalu FIK

24. 11.–26. 11. 2023
Veřejný sál Hraničář, Prokopa Diviše 1812/7, Ústí nad Labem


Projekce Ateliéru animace a filmu - Umprumácký nekonečno: 25. 11. 2023 od 15.30 hodin


V pátek 24. listopadu v Ústí nad Labem odstartuje již 8. ročník festivalu ilustrace, komiksu a videoher FIK na téma Nekonečno. Ve Veřejném sále Hraničář a jeho blízkém okolí bude možné navštívit výstavy, přednášky, doprovodný program plný workshopů pro děti i dospělé, autorské čtení, game zónu nebo koncerty. V programu nechybí ani ateliéry Designu a digitálních technologií, Animace a filmu a další zástupci UMPRUM.

UMPRUM na 8. festivalu FIK

Téma Nekonečno (Infinity) se zabývá, jakým způsobem autoři ve své tvorbě s časem pracují a nebo jak ho tráví, věnují se například časosběru nebo jejich náročná technika vyžaduje trpělivost. Na aktuálním programu se podílí studentka Ateliéru Keramiky a porcelánu UMPRUM Johana Hnízdilová, studující Ateliéru ilustrace a grafiky Julie Kyryljuk a Jozef Virányi, a řada absolventů UMPRUM (například Magdalena Rutová, Darjan Hardi z Ateliéru ilustrace a grafiky, Natálie Portíková z Ateliéru designu a digitálních technologií, Michaela Doležalová z Ateliéru skla, či Viktor Dedek z Ateliéru volného umění I). Nebude chybět projekce filmů Ateliéru animace a filmu a oblíbená arkádová mašina FIKmat Ateliéru designu a digitálních technologií.

Návštěvníci si ji budou moci vyzkoušet a zahrát si na ní po celou dobu trvání festivalu FIK. Najdou v ní novou sérii her, kterou speciálně pro letošní ročník vytvořili studentky a studenti ateliérů Animace a filmu a Designu a digitálních technologií pražské UMPRUM. “Studenti dostali semestrální zadání i školení v oboru scenáristiky a interaktivně-narativního softwaru Twine. Během víkendového plenéru v severních Čechách vzniklo pět her pro dva hráče s autorskou hudbou, grafikou i animací. V nových hrách uvedených během festivalu se objeví například příběh o Prométheovi upoutaném na hoře, nebo o dětech uklízející byt plný hraček.” dodává umělec a vedoucí Ateliéru designu a digitální technologií na pražské UMPRUM Jiří Holzel.

 

Umprumácký nekonečno
Ateliér animace a filmu UMPRUM představí opět pásmo poskládané z filmů z archivu ateliérů, které reflektuje téma letošního ročníku festivalu - nekonečno. Tedy se diváci a divačky mohou těšit na nekonečno framů za vteřinu x jedna hodina plná roztodivné animace. Vybrané snímky si hrají s cyklením a smyčkami, jiné jako by byly vzpomínkou či hleděly do daleké budoucnosti. Filmy, které se někdy zdají být nekonečné a jindy končí dříve, než byste si přáli. Nechte se unášet animovaným časoprostorem.

FIKmat game jam
Krátké představení her, které vznikly v krátké době ze zdánlivě nahodile sestavených teamů Ateliéru Designu a digitálních technologií v symbióze s Ateliérem animace a filmu UMPRUM.

Rychle, rychle, chopte se čudlíků, najděte svého rivala anebo pomocníka, hry se musejí hrát a každý si v nich najde svou roli! Ukliďte si s bráchou pokojíček než přijdou rodiče, zavřete všechny spamy na vašem počítači, neztraťte se v nekonečné pouti očistcem a hlavně bojujte o svá játra a svoji čest s hladovým orlem. Nebo jen namažte co nejvíce chlebů hladovým fakanům a rychle domů.

 

 

Další články