Laurenz Brunner

28. 11. 2023 od 18 hodin
UMPRUM, náměstí Jana Palacha 80, Praha1, 1. patro, posluchárna 115

Vstup volný, přednáška bude v angličtině.

 

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze pořádá přednášku švýcarského typografa, který se specializuje na redakční a komunikační design, vizuální identity a design písma Laurenze Brunnera.  

Laurenz Brunner

Laurenz Brunner (CH) se specializuje na redakční a komunikační design, vizuální identity a design písma. Jeho studio sídlí v současné době ve staré autodílně v Curychu (dříve v Amsterdamu a Berlíně). Ve své práci zkoumá rovnováhu mezi alternativní a popovou kulturou, konceptem a improvizací, historií umění a science fiction. Mezi nedávné a probíhající projekty patří Schauspielhaus Zürich, Studio Barnhus, documenta 14, Spotify, Hamburger Bahnhof, Haus der Kulturen der Welt, The Most Beautiful Swiss Books a nakladatelství Hauser & Wirth.

V roce 2022 Brunner spustil písmolijnu Source Type, platformu pro typografický výzkum a vizuální gramotnost. Source Type vydala písma Rapid (2022), Karl (2022) a Reform (2023). Kromě toho je Laurenz členem švýcarské písmolijny Lineto, kde vydal Akkurat (2004), Circular (2014) a Bradford (2018).  
Brunner vyučoval grafický design na Rietveld Academie a hostoval jako kritik na Yale School of Arts, USA; Werkplaats Typografie, NL a ECAL, CH. Dvakrát získal švýcarskou federální cenu za design (2006, 2012) a několik ocenění Nejkrásnější švýcarské knihy, Nejlepší nizozemský knižní design a Nejlepší knihy z celého světa.