Jan Smejkal vítězem soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2023

Student Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM Jan Smejkal se stal letošním vítězem soutěže VAN  GRAAF Junior Talent. Jeho kolekce Choices zahrnuje každodenní oděvy vytvořené na základě různorodého konceptuálního přístupu nebo nepředvídatelných kreativních impulzů.

Jan Smejkal vítězem soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2023

„Oděv pro mě vždy byl a bude formou vyjádření svých pocitů okolnímu světu. Štít či brnění proti vnějším problémům a zraku okolí. Dává mi vnitřní sílu a jistou formu sebedůvěry, která mě provází na každém kroku.“ Jan Smejkal získal finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, kterou představí v rámci podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, a také PR podporu ze strany MBPFW.

Důležité je také zmínit, že finálové kolo obsadili pouze studující z UMPRUM, a to Natalia Repkovská, Štěpán Mareš, oba studující Ateliéru módní tvorby, a Alexandra Gnidiaková z Ateliéru designu oděvu a obuvi.

 

Do talentové soutěže pro začínající návrháře, která se již sedmým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, PR podporu ze strany MBPFW a možnost představit svou kolekci zdarma na podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru.

Odborná porota talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2023 pořádané v rámci MBPFW ohlásila jména čtyř finalistů. Čtyři nejlepší uchazeče vybrala porota na základě životopisů a portfolií předložených přihlášenými návrháři.

 

Zdroj: https://www.vangraaf.com/cz/mercedes-benz-prague-fashion-week/