Katarína Nábilková zastoupena na mezinárodní výstavě šperku What now?

2. 9.–30. 9. 2023

Schmuckkunst, Mariahilferplatz 3, Graz, Rakousko

 

Studentka Ateliéru K.O.V. UMPRUM Katarína Nábilková je zastoupena na mezinárodní výstavě šperku nazvané „What now?“, kterou pořádá platforma Schmuckkunst v rakouském Grazu. Je zde zastoupena kolekcí šperků, které využívají nepoužité a nepoužívané jehly adrenalinových injekcí.

Katarína Nábilková zastoupena na mezinárodní výstavě šperku What now?

Kolekce šperků je vyrobena z nepoužitých a dnes již nepoužívaných adrenalinových jehel. Drahé kovy použité ve špercích nejsou na první pohled patrné a nepřitahují pozornost. Kolekce se odklání od estetických šperků s materiální "tradiční" hodnotou a s ní spojenou společenskou prestiží. Nese v sobě filozofické pozadí, které vyjadřuje vztah nositele ke šperku. Šperky se tak dostávají do konfrontace se svým okolím a zpochybňují stereotypy.

Výstavu „What now?“ pořádá nekomerční platforma Plattform Schmuckkunst, která sídlí v centru rakouského Štýrského Hradce. Skupinová výstava „What now?“ se snaží reflektovat různé důležité společenské a politické otázky životního prostředí.


Vystavující: Chok Shin Ni / SG;  Del Duca Adriana / IT;  Eigenthaler Elisabeth / AT;  Erosky Esteban / ES; García Bárbara / ES;  Holm Serena / SE; Hummer Iris / AT;  Lobato Alice / BR; Merchant Kristina / GB; Mironova Maria / RU; Morawetz Stephanie / AT; Münzker Viktoria / AT; Nábilková Katarína / CZ; Papadoukas Konstantinos / GR; Puch Josefina / AR; Stanéliené Kamilé / LT; Turley Austin / US; van der Linde Jeanine /  NL

Další články