Paula Benčaťová prezentuje své dílo v Mnichově

8. 3.–12. 3. 2023
Mezinárodní veletrh řemesel IHM, hala B1, Mnichov

21. 4.–20. 5. 2023
Galerie Bayrischer Kunstgewerbeverein, Pacellistraße 6-8, Mnichov

Keramické objekty What is the colour of our presence? Pauly Benčaťové z Ateliéru keramiky a porcelánu UMPRUM se dostaly do finále soutěže pořádané Bayerischer Kunstgewerbeverein (BKV) a budou vystaveny v rámci Mezinárodního veletrhu řemesel IHM. V sobotu 11. 3. budou vyhlášeny nejlepší práce.

Paula Benčaťová prezentuje své dílo v Mnichově

Keramické objekty What is the colour of our presence?  Pauly Benčaťové vycházejí z autorčiny vnitřní potřeby zpomalení v uspěchané současnosti. Pomocí barvy a linie autorka vytváří plastické obrazy-objekty na pomezí řemeslné tvorby a abstrakce, kde jednotlivé tvary a křivky vznikají záměrně dotykem i samovolným působením materiálu. V procesu tvorby zkoumá možnosti i limity keramické hmoty, přičemž vychází z tradiční techniky modelování z pásů, které se pokouší dát současnou podobu. Autorka keramiku neglazuje, ale probarvuje přímo keramickou hmotu - barva se tak stává hmotou, která s jemností a křehkostí vytváří plastický tvar prožitého okamžiku. Pruh za pruhem, minutu po minutě objekty zaznamenávají čas, jeho náladu a plynutí. Meditativní charakter díla doplňuje barevná i materiálová lehkost, hravost a radost z okamžiku.

Jedním z hlavních cílů BKV je propagovat mladou generaci umělců – finančně podporovat odborný a umělecký rozvoj mladých umělců prostřednictvím publikací a odborné pomoci. I z tohto důvodu vznikla BKV Prize, která od roku 2006 jednou za rok oceňuje mladé autory.