Anna Jožová na Venice Design Biennial na téma AUTO-EXOTIC

19. 5.–18. 6. 2023

Bocciofila San Sebastiano, Fondamenta Briati 2371, Dorsoduro


Zástupci z UMPRUM se opět objeví na Venice Design Biennial. V rámci výstavy na téma Auto-Exotic se zde představí práce studentky Ateliéru skla Anny Jožové a absolventa téhož Ateliéru Tadeáše Podrackého, který navíc na UMPRUM od letošního října nastoupí jako nový vedoucí Ateliéru K.O.V.

Anna Jožová na Venice Design Biennial na téma AUTO-EXOTIC

Studentka Anna Jožová je zde zastoupena svými vázami „Líza“, které v její tvůrčí kariéře hrají významnou kapitolu, která odstartovala nevyzpytatelnou dráhu autorského designu. Ve vázách humorně reaguje na tradiční technologii muránského skla, které je nahrazeno materiálem i technikou mnohem profánnější. Skleněný korpus vázy zevnitř pokryla barevnými roksovými lízátky.

Letošní benátské bienále na téma Auto-Exotic sleduje designéry a jim kladené výzvy, jak jinakost, blízkou i vzdálenou, prozkoumat způsobem očištěným od zatuchlých předsudků, ale ne bez radikalismu těch, kdo chtějí předsudky bořit. Benátské bienále designu umožňuje, aby představili svou vizi ve městě, které je kolébkou konceptu exotiky, kloubu mezi Západem a Východem, kde popis legendární cesty Marca Pola poprvé otevřel nové obzory pohled a představivost aplikovaná jinde za hranicemi známé zkušenosti.

Další články