Tomáš Kučera součástí výstavy Red Experience na Milano Design Week

17. 4.–21. 4. 2024
RED EXPERIENCE,Via Tortona, 32, Milano, Itálie

Student Ateliéru skla Tomáš Kučera vystavuje své skleněné stolky na Milano Design Week v rámci expozice Red Experience. Tuto příležitost získal jako jeden ze dvou výherců soutěže Ploom Design Competition.  

Tomáš Kučera součástí výstavy Red Experience na Milano Design Week

Úkolem soutěže Ploom Design Competition Curated by Vogue bylo navrhnout umělecké dílo, které spadalo do kategorie móda a šperk nebo produktový design a neslo červenou barvu. Odborná porota vybrala ze sta přihlášených projektů šest finalistů, ze kterých nakonec vzešli dva vítězové – Tereza Otáhalíková v kategorii móda a šperk a Tomáš Kučera v kategorii produktového designu. Ti získali nejen finanční odměnu, ale i příležitost prezentovat své práce v Miláně.

Červené odkládací stolky z foukaného skla Tomáše Kučery jsou inspirované italským radikálním designem a emocemi, které vyvolává červená barva. Kontrast mezi matnou a lesklou strukturou je důležitým prvkem návrhu. Díky organickému, přirozeně modelovanému tvaru se předmět umístěný na podstavci stává jeho součástí. Stolky jsou ručně foukané bez použití formy. 

Tomáš nevystavuje v Miláně poprvé. Už minulý rok na Milánském festivalu vystavoval u italské galeristky Rossany Orlandi.