Jakub Dvorský: Interaktivní pohádky - jak vyprávíme příběh ve hrách

30. 11. 2023 od 11 hodin
Technologické centrum UMPRUM, Mikulandská 134/5, Praha 1, 3. patro, kino

 

V rámci semestrálního tématu Vyprávění interaktivními nástroji pořádají ateliéry Animace a filmu a Designu a digitálních technologií přednášku absolventa UMPRUM a zakladatele studia Amanita Design  Jakuba Dvorského na téma Interaktivní pohádky.
Přednáška bude spojena s diskuzí.

Jakub Dvorský: Interaktivní pohádky - jak vyprávíme příběh ve hrách

Odpoledne od 13:30 na přednášku naváže meetup, prezentace a testování studentských her z ateliéru Design a digitální technologie, Animace a film a z katedry herního designu na FAMU a představí se i další nezávislé projekty studujících. U testování bude přítomen i Jakub Dvorský.

Jakub Dvorský se na vývoji her poprvé podílel už za studia na Gymnáziu na třídě Kapitána Jaroše v Brně (maturita 1997) v letech 1994–1995 jako grafik u hry Dračí historie, kterou vytvořila vývojářská skupina NoSense. Poté se podílel i na dalších projektech této skupiny, na hrách Katapult a Asmodeus: Tajemný kraj Ruthaniolu. Tým se rozpadl v roce 1997.

V letech 1997–2003 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru filmové a televizní grafiky u prof. Jiřího Barty, kde absolvoval svou první hrou Samorost. Po škole v založil v roce 2003 studio Amanita Design, které se specializuje na tvorbu počítačových her. Ty vznikají v programu Flash a daly by se charakterizovat jako logické 2D adventury s ploškovými animacemi. Do Amanita Design také odešla část již zmíněného týmu NoSense. Jeho nejznámější hry jsou Samorost 2 a Machinarium. Spolupracoval také na filmu režiséra Jana Svěráka Kuky se vrací, za což byl nominován na Českého lva.