PŘEDNÁŠKA: Susan Reid // Multibeing Ocean Relationality

Planeta B srdečně zve na poslední ze série veřejných online přednášek v rámci svého podzimního programu. Environmentální filozofka Susan Reid představí tentokrát svůj výzkum zaměřující se na vztahy a závislosti mezi entitami utvářejícími mořské ekosystémy.

DATUM KONÁNÍ: 27. 11. 2023 od 16.30h (online)

PŘEDNÁŠKA: Susan Reid // Multibeing Ocean Relationality

ANOTACE

Mezinárodní právo prezentuje oceán jako dělitelný, pasivní zdroj - jako by to byla spíž, výlevka a jímka. V rámci přednášky prozkoumáme čtyři spekulativní propozice odvíjející se napříč materiálními, časovými a dynamickými měřítky a pokusíme se představit si oceán jinak. Působení oceánských vod, těl ryb, mořského dna a mořských proudů se vzájemně vyvažují a jsou nedělitelně oceánem a multibytím.

*****

O ŘEČNICI

Susan Reid je environmentální filozofka, která ve své práci reflektuje ztělesněné a materiální vztahy mezi bytostmi všeho druhu a představuje si jejich propojení ve službách etičtějšího vytváření světa. Její práce vychází z feministických a queer environmentálních humanitních věd se zaměřením na ontologii oceánu. Spolupracují na projektu University Of Sydney "Extracting The Ocean".

*****

DATUM: 27. 11. 2023 od 16.30h

UDÁLOST PROBĚHNE ONLINE: https://cesnet.zoom.us/j/5973922832