Přijímací řízení UMPRUM 2022/23 - informace pro 1. kolo

POZOR AKTUALIZOVÁNO!!!!

dovolujeme si  informovat, že s ohledem na nefunkčnost systému pro nahrávání portfolií včera večer, prodlužujeme termín pro nahrávání portfolií do dneška do 15:00. 

Portfolio, prosím, nahrajte nejpozději 5. ledna 2022 v 15:00 – na tomto odkaze - https://prihlaska.vsup.cz/  

 

Základní informace k odevzdání portfolia:

 

Průběh 1. kola

První kolo probíhá distančně v termínu 15. 12. 2021 - 5. 1. 2022 (hodnocení 1. kola proběhne do 17. 1. 2022).

Vyzýváme Vás, abyste nejpozději do 5. 1. 2022 do 15:00 odevzdal(a)

  • Portfolio – dle požadavků jednotlivých ateliérů – viz příloha.

Portfolio podáte elektronicky prostřednictvím webové aplikace „elektronická přihláška“. Potřebovat k podání portfolia budete číslo přihlášky a heslo, které jste si vytvořil(a) při zadání přihlášky. Nahrávat portfolia bude možné v termínu 15. 12. 2021  – 5. 1. 2022 na tomto odkaze - https://prihlaska.vsup.cz/ , dne 5. 1. 2022 v 15:00 se systém pro nahrávání portfolia zavírá.

V průběhu 1. kola se hodnotí:

  • elektronicky zaslané portfolio prací v požadované skladbě i formátu s životopisem i ostatní podklady, které jsou povinnými přílohami přihlášky.

Pozn. Pokud jste tak neučinili při podávání přihlášky, je možné v termínu 15. 12. 2021 – 5. 1. 2022  doplnit, nebo znovu odevzdat motivační dopis/životopis. Elektronické dokumenty pojmenujte dle typu dokumentu a přidejte svoje jméno a příjmení, např. portfolio_Jan_Novák, motivacni_dopis_Jan_Novak, zivotopis_Jan_Novak.

Podrobný návod k nahrání portfolia naleznete v příloze.

Obecné informace k portfoliu:

Konkrétní podobu portfolia pro příslušný ateliér stanovuje vedení příslušného ateliéru (viz příloha), níže naleznete obecné technické informace k tomu, jak má portfolio vypadat:

  • Pokud není příslušným ateliérem uvedeno jinak, pro finální podobu portfolia volte výhradně formát PDF. Pro převod můžete využít např. tuto on-line aplikaci, která je dostupná zdarma - https://www.adobe.com/cz/acrobat/online/convert-pdf.html
  • Soubor, který budete ukládat ke své přihlášce, může mít maximální velikost 60 MB. Je-li u Vašeho ateliéru uvedena menší velikost, respektujte pokyny ateliéru.
  • Je-li v požadavcích odevzdání souboru větší velikosti, např. video, audio, album fotografií, využijte prosím některou z volně dostupných platforem, kam soubor uložíte a do textového souboru zadáte pouze odkaz na takto zveřejněné dílo.
  • Pro video nebo audio soubory jsou takovou platformou například Youtube, SoudCloud či Vimeo, můžete použít i Ulozto, Google disk, Dropbox, OneDrive, Koofr,  případně odkaz na vlastní webové stránky.
  • Vždy si zkontrolujte, že Vámi odevzdaný odkaz je funkční.
  • Nepoužívejte Úschovnu a jiné podobné služby, které jsou časově omezené
  • Soubor pojmenujte ve tvaru „portfolio“ a přidejte jméno a příjmení – tj. např. portfolio_Jan_Novak