Ateliér fotografie II UMPRUM vydává další FEAT magazín

 Aktuální vydání magazínu FEAT je generační zpovědí a vizuálním popisem, jak mladí lidé vnímají svět kolem sebe.

 

Ateliér fotografie II Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze vydává již druhé číslo převážně vizuálně laděného magazínu FEAT. Na jeho vzniku se podíleli jak studenti ateliéru, tak přizvaní vizuální umělci z celého světa. Záštitu nad novým vydáním převzal publicista Michal Nanoru.

Ateliér fotografie II UMPRUM vydává další FEAT magazín

 

 Aktuální vydání magazínu FEAT dokumentuje vnímání světa mladých umělců a je jeho obrazovou výpovědí. Vizuálním jazykem zachycuje aktuální nálady každodenního života, tendence a vlivy. Nabízí specifický jazyk, který mixuje fikci, fantazii, ironii, emocionalitu, klišé, či deníkové zápisky jako reakci na konstantní tlaky dominantní společnosti.

 Obsah magazínu se slévá do fluidní obrazové eseje, části se vzájemně prolínají a posouvají hranice autorství. Důležitým aspektem jeho vzniku je kolaborativní přístup. Příznačný je i výběr přispěvatelů, kteří byli osloveni na základě svých Instagramových profilů.

  Klíčovým textem, který umožňuje čtenáři lépe uchopit letošní FEAT a zasazuje ho do širšího kontextu magazínové kultury i popkultury, je doprovodný text Michala Nanoru “How to Succeed in a World You Don’t Really Want to Succeed in”. Kromě něj jsou zde i kratší texty, jako “Dear Sugar”, spekulace o cukru od Anetty Mony Chisy, nebo popis podzemního života hub od tvůrce hudebních nástrojů Jonáše Grusky, či série citlivých storytellingů Jakuba Pohlodka.

  První díl magazínu FEAT vydal v roce 2019 nově vznikající Ateliér fotografie II. V druhé polovině roku 2020 připravili studenti pod vedením Michala Nanoru a ve spolupráci s Václavem Jiráskem a Štěpánkou Stein díl druhý. Redakce se ujaly studentky ateliéru Markéta Slaná a Nikola Balberčáková. Magazín FEAT vyšel nejen v tištěné verzi, ale i v on-line podobě, která v sobě nese přidanou hodnotu animací a interaktivity.

 

Spolupráce: Michal Nanoru
Pedagogické vedení: Václav Jirásek a Štěpánka Stein
Redakce: Markéta Slaná, Nikola Balberčáková
Grafický design: Kristýna Sidlárová a Svatopluk Ručka
Webdesign: Filip Kominik
Překlad: Brian Reagan

 Publikovaní autoři:
Jeanne Gilbert /FR/, Anetta Mona Chişa /RO/, Lukáš Prokop /CZ/, Jakub Pohlodek /SK/, Valeriya Polivanova /RU/, Sukke Xu /CN/, Markéta Skalková /CZ/, Eleni Diana Elia /CY/, Adina Šulcová /CZ/, Luna Mae Heflin /AT/, Jan Drochytka /CZ/, Gio Ventura /FR/, Helin Şahin /Kurdish/, Joe Pascale /CA/, Janet Han /US/, Prize Box /US/, Jonáš Gruska /SK/, Sarah Bouyssou /FR/, Sara Bastai /PT/, Jannes Snyers /BE/, Timur Aloev /RU/, Daniel R Marks /AU/, Kanrec Sakul /SK/, Camille Soulat /FR/, Ondřej Trhoň /CZ/, Nata Sopromadze /GE/, Masha Kovtun /UA/, Amely Sommer /DE/, Olivia Karabacek /AT/, Zhao Chongjing /CN/, Samuel Nugent /AU/, Soft_g0th /US/, Lucia Červeňáková /SK/, Lou Shafer /US/, Fruits of Our Labor: Emma Damiani /DE/ & Chloe Techoueyres /DE/, Rui Bai /CN/, Nat M Stone /US/, Dominika Dobiášová /CZ/

Magazín je v anglickém jazyce.

Projekt vznikl díky podpoře grantové soutěže Vysoké školy Uměleckoprůmyslové v roce 2020.

Dostupný v knihkupectví Artmap a Galerii UM.

 

www.featmagazine.com 

www.instagram.com/f2umprum/