Alena Šeredová ambasadorkou studentského projektu WAKE

Od pondělí 15. dubna je na Milano Design Week veřejnosti otevřena instalace WAKE studentů UMPRUM. Ambasadorkou této nepřehlédnutelné expozice se stala modelka a herečka Alena Šeredová, která dlouhodobě žije v Itálii.

Alena Šeredová ambasadorkou studentského projektu WAKE

„Nebylo nic jednoduššího, než se stát ambasadorkou tohoto projektu. Velmi ráda pomůžu mladým českým návrhářům. Tvorbu mladých lidí miluju. Přiznám, že se zde (v Itálii) vždy snažím zviditelnit českou tvorbu a české umění. A toto je přesně to, co se dá nazvat „zlaté české ručičky“,“ říká Alena Šeredová nadšeně k instalaci studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi a Produktového designu UMPRUM.   

Projekt WAKE se zamýšlí nad současnou rolí společenského oděvu a s ním spojených pravidel. Vychází z původního semestrálního zadání Ateliéru designu oděvu a obuvi „Red Carpet“. Studentky a studenti pod vedením Simony Rybákové kreativně přehodnocovali současný stav formálního dress code. „Podtitul Red Carpet byl pro nás spíše metaforou pro vnímání oděvu pro výjimečnou, specifickou příležitost v životě člověka, která vyžaduje formální oděv. Dress code není psaný zákon. Je to soubor pravidel a doporučení, která pořadatel či hostitel posílá svým hostům a oni sami volbou svého oděvu vyjadřují svůj postoj, nebo reakci na danou událost,“ přibližuje problematiku dress code a zároveň zadání studentského úkolu vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi a kostýmní výtvarnice Simona Rybáková.  

Finální tvář celému projektu vtiskla originální instalace využívající nafukovací architekturu, kterou připravili studenti Ateliéru produktového designu UMPRUM.  

Výstava, která je momentálně k vidění na milánském týdnu designu, se na podzim představí i českému publiku.

  

Projekt WAKE
15. 4.–21. 4. 2024
ALCOVA / Milano 2024, Villa Bagatti Valsecchi, Via Vittorio Emanuelle II, 48, Varedo, Itálie

 

 

PRESS KIT (Informace o výstavě a fotografie): https://drive.google.com/drive/folders/1DN-aee-z2EP5YGLc1zcN-1rwNjhZdeZx?usp=drive_link

Článek představující jednotlivé modely na UMPRUM Online: https://online.umprum.cz/wake-alcova-milano-2024/

 

Tento projekt reg. č. 0314000011 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Národního plánu obnovy a Evropské unie.


Foto: Viktorie Macánová