AMT 6:5 - Absolventská přehlídka Ateliéru módní tvorby 2024

23. 6. 2024 od 19 hodin
Národní knihovna České republiky, Klementinum, Mariánské náměstí 190/5 Praha 1, Révové nádvoří (v případě nepříznivého počasí chodby ambitu Národní knihovny)

Vstup zdarma, rezervace místa přes Go Out: https://goout.net/cs/absolventska-prehlidka-atelieru-modni-tvorby-2024/szoasdx/

 

Ateliér módní tvorby se po dlouhá léta řadí k nejúspěšnějším ateliérům pražské UMPRUM. O jeho kvalitě vypovídají úspěchy nejen jeho studentek a studentů, ale především absolventů, etablovaných oděvních návrhářů, kteří spoluvytváří obraz kvalitního designu české módní scény. Z nich můžeme uvést například Zuzanu Kubíčkovou, Zdeňku Imreczeovou, Hanu Zárubovou, Moniku Drápalovou, Vandu Janda a mnohé další.

AMT 6:5 - Absolventská přehlídka Ateliéru módní tvorby 2024

Letos bude v Ateliéru módní tvorby pod vedením Mira Saba obhajovat své závěrečné práce rekordních 11 studentek a studentů – šest z bakalářského studia a pět navazujícího magisterského.

Ač závěrečné kolekce stále ještě patří na školní půdu, jasně předávají zprávu o tom, kam bude směřovat budoucí tvorba mladých tvůrců. Představené práce ještě nejsou zatížené vidinou komerčního úspěchu, ale dávají prostor vměstnat veškerou kreativitu do uměleckého konceptu. I díky tomu bývají kolekce koncepčně i výtvarně velmi silné, s uceleným rukopisem každého autora a zároveň s velkou ambicí oslovit svět módy a řadit se k současným zavedeným tvůrcům.

Nebývalý počet absolventských kolekcí z jednoho ateliéru je doslova výzvou k oslavě módy a smysluplným důvodem k uspořádání módní přehlídky nazvané AMT 6:5.  

Tato jedinečná akce, jíž organizují studující ateliéru za podpory UMPRUM, se uskuteční díky memorandem stvrzené spolupráci v reprezentativních prostorách barokního komplexu Národní knihovny ČR, Klementina. Během přehlídky na Révovém nádvoří bude k vidění více než sedmdesát modelů jedenácti autorů. Profesionální realizace celé akce vznikne i díky řadě partnerů, a to od samotné produkce pod taktovkou Lukáše Spilky, organizátora módních přehlídek WE'RE NEXT, sound designu, světelné techniky po důležité detaily jako je kvalitní líčení modelek od Make Up Institute Prague nebo zajištění obutí k některým kolekcím od značky CCC.

Na přehlídce se představí absolventi diplomového ročníku Lenka Hanzáková, Martin Humpolák, Štěpán Mareš, Natálie Szegeny, Natálie Repkovská. Za bakalářský ročník uvedou své práce Markéta Hájková, Dominik Švarc, Adéla Králíková, Tobias Schubert (Tobias Equipment), Noémi Špontáková a Linda Vondrášková.

Akce vzniká ve spolupráci s Klementinem, Národní knihovnou ČR.

 

Instagram : www.instagram.com/fashiondesignstudio_umprum/Web :  https://www.umprum.cz/cs/web/ateliery/uzite-umeni/modni-tvorba

 

 

 

Související obsah

Diplomky a bakalářky 2024

Diplomky a bakalářky 2024

Výstava
20. 6. 2024