Projekt UMPRUM KREATIVNÍ A INOVATIVNÍ

V březnu 2022 UMPRUM podala projekt s názvem UMPRUM KREATIVNÍ A INOVATIVNÍ v rámci výzvy Národní plán obnovy.

Projekt bude zahrnovat 4 části:

v rámci 1. části Je plánována obnova počítačové sítě pro pedagogy a dovybavení a obnova IT infrastruktury školy, která zahrnuje především servery a počítačové stanice pro výuku v rámci celé školy, což povede ke zkvalitnění distanční výuky. Dále bude škola vybavovat učebny v nové Technologické budově streamovacím a zvukovým zařízením. V rámci digitalizace studijních agend bude implementován nový studijní systém včetně napojení na ostatní systémy školy.

v rámci 2. části bude škola nastavovat formy distanční výuky, aby maximálně vyhovovaly prostředí UMPRUM, a zároveň sloužily jako plnohodnotná alternativa tradiční prezenční výuky. Výstupem by měly být doporučení a metodika distančního vzdělávání a nabídka a cílené proškolování pedagogů v této oblasti.

v rámci 3. části budou vytvořeny profesně zaměřené studijní programy magisterského stupně Management umění a designu a Konzervování a restaurování uměleckořemeslných děl. Tyto nové studijní programy přiblíží studentům praxi a fungování firem a společností, jako jejich budoucích potenciálních zaměstnavatelů či partnerů.

v rámci 4 části proběhne tvorba nových kurzů celoživotního vzdělávání na UMPRUM. Většina kurzů CŽV vytvořených v rámci projektu bude zaměřena na rozšiřování dovedností (tzv. upskilling) a budou rozděleny na kurzy pro začátečníky a pokročilé. Účastníci kurzů budou mít přístup k unikátnímu profesionálnímu vybavení dílen nové technologické budovy UMPRUM, kde si pod odborným vedením osvojí základní techniky uměleckoprůmyslových a řemeslných oborů, v kterých UMPRUM vždy měla vůdčí postavení. Nově připravené kurzy CŽV budou splňovat evropské standardy micro-credentials.

Projekt by měl být realizován v období červen 2022 až 31.12. 2023. U některých cílů je nastavena 5-leté udržitelnost.

Celková výše finanční podpory, která je požadována je 23 314 000 Kč.

 

 

UMPRUM se kromě toho účastní ještě 3 společných projektů se všemi vysokými školami:

1. Projekt: Zlepšení prostupnosti vzdělání na úrovni vysokých škola pomocí miktorcertifikátů (microcredentials), kde je koordinátorem Univerzita Karlova. Cílem projektu je zlepšení prostupnosti vzdělávání na úrovni vysokých škol pomocí mikrocertifikátů a dále digitalizace činností souvisejících se zajištěním vzdělávací činnosti a administrativních úkonů spojených se studijní agendou.

Celková požadovaná částka na tento projekt za UMPRUM: 575 454 Kč.

 

 2. Projekt: Bezpečnost distančních forem výuky. Projekt si klade za cíl systematické zajištění komplexní bezpečnosti distančních forem výuky, vč. přímo návazných činností, a to jak z technického, tak i procesního hlediska, na základě již existujících doporučení, standardů, postupů či metodik.

Celková požadovaná částka na tento projekt za UMPRUM: 1 000 000 Kč.

 

3. Projekt: Digitalizace činností přímo souvisejících se zajištěním vzdělávací činnosti a administrativních úkonů spojených se studijní agendou. Cílem projektu je vydávání digitálních dokladů o studiu, zajištění jejich ověřitelnosti, řešení požadavků kladených na studenty v souvislosti se studijní agendou a obsluhou studia, od zápisu do studia do doby ukončení studia, řešení realizovatelných změn směrem k digitalizaci agend, které jsou v pravomoci VŠ, a to jak z pohledu činnosti studentů, tak i souvisejících činností vysoké školy nebo digitalizace procesů, automatizovaná výměna dokumentů a informací, implementace principu „pouze jednou“ ve studijní agendě, vč. odpovídajícího rozvoje, úpravy formy a obsahu informačních a dalších podpůrných systémů.

Celková požadovaná částka na tento projekt za UMPRUM: 1 828 161 Kč.