Ilya Bazhanov vyhrál cenu udělovanou Type Directors Club

Čerstvý absolvent Ateliéru tvorby písma a typografie UMPRUM Ilya Bazhanov získal ocenění v mezinárodní soutěži vyhlašované Type Directors Club. Certifikát TDC69 za vynikající typografické zpracování obdržel v kategorii Typografie za svou diplomovou práci ÉMIGRÉ.

Ilya Bazhanov vyhrál cenu udělovanou Type Directors Club

ÉMIGRÉ Ilyi Bazahanova se snaží formou obsáhlé historické studie emigrantských publikací první půlky dvacátého století v zahraničí o analýzu a porozumění schématům, kterými se emigranti snažili zachovávat vlastní identitu a svébytnost. Výsledkem zkoumání je interpretace pojetí zachování vlastní kultury v cizím prostředí, apropriace vnějšího světa do vlastní tvorby a naopak. V návaznosti na tento výzkum vznikla publikace formou novin a písmová rodina na základě historických předloh ze Slovanské knihovny v Praze.

Porota tentokrát hodnotila přihlášené práce z celkem 77 zemí světa. Vítězové ve třech různých kategoriích obdrželi certifikát Typographic Excellence, který potvrzuje, že jejich práce patří mezi nejlepší na světě v daném roce.  Vítězné práce budou také uvedeny ve vysoce uznávané ročence TDC The World's Best Typography® a představeny na osmi výstavách, které putují po muzeích, školách a designérských organizacích po celém světě.

Soutěž organizuje Type Directors Club (TDC), což je mezinárodní organizace věnující se typografii a designu písma, založená v roce 1946 v New Yorku. TDC věří, že písmo je hnací silou kultury a že kultura je hnací silou písma. Věnuje se katalogizaci, prezentaci a vystavování typografie po celém světě.

Související obsah