Entwined Echoes

26. 3.–4. 5. 2024
vernisáž:  26. 3. 2024 v 18 hodin

prostor Hidden Umprum, Nádraží Holešovice u vstupu do podchodu pro chodce

 

Studující Ateliéru volného umění II - Anastázie Ilina, Hana Marhounová, Alex Švígler pod kurátorským vedením Heleny Todorové se představí v novém prostoru Hidden Umprum na Nádraží Holešovice. Jejich výstava Entwined Echoes přímo reaguje na lokalitu okolo nádraží Holešovic.

Entwined Echoes

Místo je definováno jako konkrétní část prostoru, kde se něco/někdo může nacházet nebo kam něco/někdo může patřit. Site-specific výstava s názvem Entwined Echoes přímo reaguje na lokalitu okolo nádraží Holešovic, které jako by nepatřily nikam. Tento dopravní uzel slouží většinou jako přechod z jednoho místa na druhé, je možná více ne-místem než prostorem, kde bychom chtěli strávit nějaký čas. Místní komunita přitom vnímá tento prostor jako místo, kde se společně schází, interaguje a vytváří své sociální vazby.
Studentstvo prvního ročníku ateliéru VUII na UMPRUM (Anastasia Ilina, Hana Marhounová a Alex Švígler) se rozhodlo přímo vztáhnout k této lokalitě a jejím vnitřním rozporům. V trash prostředí nádraží ještě více vyznívá absurdita spojená se stereotypem „výsostné“ pozice umění. Výstava Entwined Echoes se tuto absurditu snaží reflektovat, reagovat na ni a zamyslet se nad tím, jakým způsobem užíváme, obýváme a vnímáme místa, která nás obklopují.

Helena Todorová

 

HIDDEN UMPRUM vznikla spoluprací mezi HIDDEN a ateliérem VUII na pražské UMPRUM.